EL-UEFA: Senica hrá po I. polčase so Salzburgom nerozhodne nakoniec tesná prehra

28.07.2011 Celý región

SALZBURG 28. júla (WEBNOVINY) - Stav štvrtkového prvého stretnutia 3. predkola Európskej ligy UEFA 2011/2012 vo futbale medzi domácim tím Red Bull Salzburg a slovenským vicemajstrom FK Senica je po I. polčase nerozhodný 0:0.
Seničania pod vedením trénera Stanislava Griga pri svojej premiére v pohárovej Európe dokázali v úvodnom dejstve eliminovať útočné snahy favorizovaného domáceho kolektívu a brankár Petr Bolek nemal veľa práce. Seničania v úvodnom dejstve vyslali dve strely na bránku, domáci aj napriek územnej prevahe prekvapujúco nenamierili medzi tri žrde ani raz.

Red Bull Salzburg (Rak.) - FK Senica (SR) 1:0 (0:0)
Gól: 75. Leonardo
ŽK: 29. Sekagya, 87. Cuiommer - 21. Pillár, 87. Motha, 87. Gorosito
ČK: 90.+ Pillár (Senica) po druhej ŽK
rozhodujú: Kulbakov - Savickij, Žuk (všetci Biel.)
5900 divákov

Salzburg: Gustafsson - Schwegler, Pasanen, Sekagya, Švento - Leitgeb, Lindgren (46. Wallner), Cziommer - G. Zárate (67. Alex), Alan, Leonardo
Senica: Bolek - Gorosito, Pillár, Gajdošík, Urbánek - Kóňa, De Wijlaars (74. D. Kaká) - Jaroslav Diviš (60. Hošek), Piroska, Motha - Kroupa (84. J. Valenta)